Owies (Avena)

OwiesRodzaj z rodziny traw, obejmujący 35 gatunków roślin jednorocznych i wieloletnich występujących w Eurazji. Najbardziej znany przedstawiciel rodzaju – owies głuchy (Avena  fatula) – stał się powszechnie występującym chwastem spotykanym na polach i przydrożach w Australii, Ameryce Północnej i południowej części Afryki. Tworzy niewielkie kępy o wysokości od 0,9 do 1,2 metra.

Czytaj więcej

Kukurydza (Zea)

KukurydzaRodzaj wysokich traw. Do najbardziej znanych gatunków należą kukurydza zwyczajna (Zea mays) i kukurydza meksykańska (Zea mexicana).

              Kukurydza zwyczajna (Zea mays) pochodzi z Ameryki Środkowej  i jest jedną z najważniejszych roślin uprawnych. Od czasu wprowadzenia jej do Europy przez podróżników, m.in. Kolumba uprawy rozpowszechniły się w klimacie ciepłym na całym świecie.

Czytaj więcej

Pszenica (Triticum)

PszenicaPszenica jest jedną z najstarszych i najważniejszych roślin uprawnych. Pszenica jest jedną z najstarszych roślin jednorocznych uprawianych przez człowieka od około 10000 lat. Roślina ta po raz pierwszy była uprawiana w Azji. Swoje korzenie ma w starożytnej Mezopotamii. Najstarsze dowody archeologiczne uprawy pszenicy pochodzą z Syrii, Jordanii, Turcji i Iraku. 

Czytaj więcej

Pszenżyto (×Triticosecale)

PszenżytoPszenżyto jest syntetycznym mieszańcem międzyrodzajowym pszenicy z żytem, łączącym w sobie cechy obu gatunków. W stanie naturalnym nie występuje. Udanego krzyżowanie dokonano po raz pierwszy w 1875 roku, jednak otrzymane mieszańce były sterylne, pierwsze płodne przeżyto udało się uzyskać dopiero w roku 1889. Pierwsze mieszańce charakteryzowały się słabą płodnością, bardzo niską plennością a formy ozime małą zimotrwałością.  

Czytaj więcej

Poznaj nas

Działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie hodowlane zdobywane na fermach własnych Indykpol oraz dystrybucję pasz produkowanych na zlecenie i na podstawie własnych receptur.

Czytaj więcej

Surowiec

Podstawą sukcesu rynkowego produkowanych przez Nutripol pasz jest staranny dobór najwyższej jakości surowców do ich produkcji.

Czytaj więcej

Biuro Obsługi Klienta

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, nasz specjalista z Biura Obsługi Klienta  odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać optymalne rozwiązania dla Twojej fermy.

Czytaj więcej